ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4079315
*
nr 407 9315
Spegel
KJ, mahogny, höjd: 105 (skador)
Utrop:
300 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 maj 2006
kl 16:00:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/4 17:28:50
1
350 kr
17/4 20:16:41
1
400 kr
18/4 08:54:22
2
500 kr
18/4 12:05:36
3
700 kr
18/4 15:06:57
2
Vinnande bud
18/4 15:29:50
3
850 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 407 9315
Spegel
KJ, mahogny, höjd: 105 (skador)
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 maj 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/4 17:28:50 | 1 | 350 kr |
17/4 20:16:41 | 1 | 400 kr |
18/4 08:54:22 | 2 | 500 kr |
18/4 12:05:36 | 3 | 700 kr |
18/4 15:06:57 | 2 | Vinnande bud |
18/4 15:29:50 | 3 | 850 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.